این پوشش‌ها معمولاً چسبندگی مناسبی به سطح زیرین خود ندارند و همچنین حلال آن‌ها آب می‌باشد لذا با اجرای بلکا بر روی آن‌ها تمام سطح یکجا کنده خواهد شد لذا توصیه می‌شود قبل از اجرای بلکا حتماً سطح این پوشش‌ها به تترونیوم رزین کاملاً آغشته شود

رولکس چیست
رولکس نیز رنگی است با ویژگی های کنیتکس چرا که خود مشتقی از کنیتکس به حساب می آید. رولکس همچون کنیتکس دارای ویژگی‌های یاد شده می باشد و تفاوت آن با کنیتکس در ظاهر، لطافت و مراحل اجرای آن می‌باشد. نقوش در‌همی که به واسته چندین مرحله عملیات در ظاهر این رنگ ایجاد می شود نه تنها به زیبایی آن می افزاید بلکه در لطافت این رنگ نیز اثر گذار می باشد. ترکیب استفاده از رنگهای کنیتکس برای سقف و رولکس برای بدنه می تواند جلوهای زیبا برای هر مکانی ایجاد نماید. رولکس علاوه بر این دارای مزیتی نسبتبه کنیتکس می باشد و آن اینکه رولکس مورد اجرا می تواند شامل دو رنگ مختلفباشد. این ویژگی از اجرای چند مرحله ای رولکس حاصل میشود و بدین ترتیب میباشد که می توان یک رنگ به عنوان رنگ زیرین و رنگی دیگر برای نقوش رویه (اصطلاحا گل‌های رویی رولکس نامیده می‌شوند) انتخاب نمود (برای مثال ترکیبرنگی کرم باز برای زیر و سفید برای گلهای رویی) و پس از تمامی این ها لایهچسب مخصوصی (DM5) که (با توجه به محل اجرا) بر روی این رنگ قرار میگرد آنرا همچون سرامیک شفاف و چشم نواز می سازد.

کاربرد رولکس در کجاست؟
وسعت سطوح قابل جلوه یافتن با رولکس همچون کنیتکس زیاد است با این تفاوت کهاصولا رولکس برای اجرا بر روی بدنه ها(دیوارها) کاربرد دارد. چند نمونه ازسطوحی که اغلب سفارش اجرای رولکس بر روی آن ها وجود دارد بدنه راه پله ها،بدنه فروشگاه ها و سالن ها می باشد.

نکات مهم:
ترکیب مواد این محصول وهمچنین درجه غلظت آن نکته بسیار مهمی است زیرا تغییرات غیر مجاز در غلظت و ترکیبات سازنده این محصول می توانند نقش مستقیم در تضعیف دوام و کیفیت این رنگ داشته باشد و حال آنکه متاسفانه ظاهر رنگ غیر استاندارد با رنگ دارای فرمول و غلظت صحیح تقریبا یکسان می باشد وتفاوت این دو پس از اجرای کار و گذشت زمان (عموما در کوتاه مدت) مشخص میشود و آن موقعی است که صاحب کار علاوه بر ضرر مادی دچار مشکل برای بر طرفسازی عیب های کارش خواهد شد. این عیوب می تواند شامل تغییر رنگ بعضی قسمتهای کار یا پوسته شدن کار می شود. اصولا این گونه کارها توسط افرادی که مکان مشخصی برای ارائه خدمات خود ندارند اجرا می شود و پیگیری امر برای دریافت خسارت کار بی ثمری است. بنابراین به تمامی صاحب کاران گرامی توصیه می شود که با تحقیقات و اطمینان نسبت به مجری کار دست به انجام رنگ آمیزی ساختمان و بنای خود با رنگهایی همچون کنیتکس، رولکس و رنگ های پاششی غیر صنعتی دیگر بزنند. هر چند که این نکته برای رنگهای صنعتی نیز برقرار می‌باشد ولی سو استفاده در غلظت و مواد ترکیبی کنیتکس، رولکس و سایر رنگ های پاششی غیر صنعتی بیشتر دیده می شود.

 

4 thoughts on “رولکس

  1. بلکا -فروش بلکا- اجرای بلکا- رومالین- پتینه- ابریشم- تولید بلکا- اجرایکروزه بلکا -نصب بلکابلکا کاسیت-بلکا – فروش و اجرای بلکا

  2. نیای کاغذ دیواری شهر فرنگی است از همه رنگ، از همه نقش و البته از همه جنس. اگر مصرید که به دیوار های خانه کاغذ بچسبانید، مهم نیست چه مقدار پول در جیبتان دارید. کافی است رقم را رو کنید تا مجریان امر، متناسب با آن، کاری در خور و شایسته پیش رویتان بگذارند. پرواضح است که هرچه رقم درشت تر باشد، کیفیت بهتر و گستره انتخاب بازتر خواهد بود. بخشی از بازار در انحصار کاغذ دیواری های ارزان قیمت است؛ از رولی ۲۰ هزار تا ۳۵ هزار تومان. بینشان هم تولیدات داخلی دیده می شود و هم انواع خارجی که به اعتقاد دست اندرکاران این حوزه محصولات درجه سه چینی هستند. این دسته از کاغذ ها بیشتر مورد عنایت بساز و بفروش ها یا گروه های پیمانکاری ساخت و ساز قرار دارد و همچنین کسانی که می خواهند با کمترین هزینه به دیوار های خانه رنگ و لعابی بدهند. البته بسی عیب و ایراد به آن ها وارد هست. این محصولات غالبا ساده اند و در باب تنوع طرح و رنگ محدودیت دارند. گویا کیفتشان هم چندان تعریفی ندارد. مسئول فروش یک مغازه در خیابان فلسطین مشهد می گوید: «کارهای« دکور»ترک حتی از نوع ضعیفش، با کیفیت تر از این جور کاغذهاست». قیمت کاغذ دیواری های ترک که دارای شناسنامه اند از ۳۷ هزار تومان برای هر رول شروع می شود. بنا به گفته فروشندگان، بیشتر کاغذ دیواری های خارجی موجود در بازار، کار کشور هایی چون تایوان، آلمان، ایتالیا و آمریکاست. قیمت آن ها عموما گران است و زیر ۵۰ هزار تومان برای هر رول پیدا نمی شود. گاهی یک طرح مشخص در آلبوم های گوناگون با نرخ های متفاوتی عرضه شده، برای نمونه یک کار تایوانی با نقش و رنگ یکسان، در سه آلبوم مختلف ۵۵، ۷۵ و ۱۰۵ هزار تومان فی می خورد. این تفاوت به برجستگی نقش و نگار ها و ضخامت جنس کاغذ مربوط است. کف قیمت جنس های اروپایی از حدود ۱۰۰ هزار تومان برای هر رول شروع می شود و تا ۳۰۰ هزار تومان هم می رسد. با این همه، مسئول فروش یک نمایندگی در خیابان فلسطین به صراحت می گوید که محصول اورجینال وجود ندارد و همه موجودی بازار، در چین و تحت لیسانس شرکت های اروپایی یا آمریکایی تولید می شود: «ما به هیچ وجه نمی توانیم کار اصل بخریم.

    اگر محصولی واقعا آلمانی باشد رولی ۴۰۰-۵۰۰ هزار تومان به بالا خواهد بود. یا کاغذ های آمریکایی که همه در چین تولید می شوند، همین کار اگر اصلش باشد، هر رول بالای یک میلیون تومان در می آید». گرچه برخی دیگر ادعا می کنند که اجناسشان را از دبی می آورند و حتی پشت کاغذ ها نام USA چاپ شده است، همه مجریان این حوزه، به اتفاق معتقدند که اجناس موجود در بازار از کیفیت بالایی برخوردار است و همان کارایی کاغذ اورجینال را دارد. وقتی کاغذ دیواری مورد نظر انتخاب شد نوبت به برآورد هزینه ها می رسد.

    تعداد رول های مورد نیاز به سادگی قابل محاسبه اند: برای دیوار هایی با ارتفاع ۲ متر و ۷۰ یا ۸۰ سانتی متر، کافی است طول دیوار را اندازه بگیرید. به ازای هر ۱٫۵ متر، یک رول کاغذ دیواری لازم است. درعین حال، کسانی که سال ها در این عرصه فعالند، می گویند «خرید کاغذ دیواری فقط ۱ درصد کار است و بقیه، به نحوه اجرای آن برمی گردد». هزینه نصب درجه یک برای هر رول کاغذ، حدود ۱۲ هزار تومان است. اگر دیوار ها ترک های عمیق و یا ریختگی زیاد داشته باشند، خرج بتونه کاری و زیر سازی هم به آن اضافه می شود. به نظر می رسد گارانتی های ده ساله اجرا با شرایط خوب ضمانت، مهر تاییدی بر کار استادان نصاب زده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *