بلکا، تزئین به صرفه محیط

بلکا با سرعت بالا انجام می شود

تزئین به صرفه محیط تا شما زمان زیادی را مثل نقاشی از دست ندهید.بلکا قابل تعمیر می باشد در صورت خرابی که به دستان خودتان قابل انجام است.بلکا مثل رنگ نیست که پس از مدتی ترک بردارد و جلوه منزلتان یا محل کارتان را خراب کند بلکه باعث زیبایی و خاص بودن اتاقتان می باشد.

6 thoughts on “بلکا، تزئین به صرفه محیط

 1. سلام مواد بلکا کیلوی نه هزاروپانصد
  کیسه ۱۰ کیلوی نودوپنج وکیسه ۵کیلوی چهلوهفت

 2. معایب بلکا

  بدلیل صاف نبودن سطح بلکا شستشوی کامل آن همانند سطوح روغنی امکان پذیر نبوده – دربعضی مواقع پشت لایه بلکا محل جمع شدن و لانه حشرات می باشد- درصورتی روی سطوح رنگی بلکا اجراء شود و بعدا بخواهیم دوباره بجای بلکا رنگاری انجام بدهیم نیاز به هزینه زیر سازی زیادی خواهیم داشت همانند کاغذ دیواری. موارد فوق از مشکلات بلکا محسوب می شود . که یک اجراء کنند بلکا باید در نظر داشه وبه مشتری بگوید.
  مزایا بلکا

  ۱ – جهت اجرا نیازی به زیرسازی اولیه ندارد از این رو در وقت و قیمت بلکا صرفه جویی شده و برخلاف انواع دیوارکوب PVC و MDF فضای خالیی بین پوشش و دیوار اصلی ایجاد نخواهد شد .

  ۲ – بلکا به دلیل پوشش دادن سطوح بطور کامل ٬ نوعی عایق صوتی و حرارتی به شمار می رود .

  ۳ – به دلیل خاصیت آنتی استاتیک مواد اولیه بلکا ( پتینه – روپاد – رومالین )٬ این پوشش ها گرد و غبار را به خود جذب نمی کنند

  ۴ – به جهت استفاده از مواد با کیفیت ٬ پایداری زنگ و طرح خود را به مرور زمان از دست نمی دهند

  ۵ – از آنجا که این مواد مستقیما بر روی دیوار قرار می گیرند در برابر ضربه مقاومت خوبی داشته و در سطوح آن ترک خوردگی به وجود نخواهد آمد .

  ۶ – در صورت کنده شدن به راحتی قابل ترمیم و بازسازی می باشد.

  ۷ – جهت اجرای پوشش بلکا نیازی به تخلیه محل نبوده و به دلیل استفاده از مواد کاملا طبیعی در ترکیبات آن با محیط زیست سازگار بوده و هیچگونه حساسیت و آلرژیی ایجاد نمی کند .

  ۸ – در اجرای بلکا به راحتی می توان از ترکیب رنگ های مختلف استفاده نموده و طرح های زیبایی بوجود آورد .

  لازم به ذکر است که مواد اولیه پوشش های سلولزی ارائه شده توسط شرکت کیمیا دکور طبق استانداردهای بین المللی سلامت و بهداشتی کشورهای آلمان ٬ استرالیا و روسیه تهیه می شوند .

  از آنجا که این پوشش ها از تنوع بالای طرح و رنگ برخوردارند به راحتی میتوان با مبلمان و سایر اثاثیه تناسب رنگ ایجاد نمود.

 3. بلکابعد از اضافه کردن آب زمانی که خمیر میشود وبرروی سطوح اجرا میشود چند پرده ازآن رنگی که انتخاب شده پررنگ تر میشودچون جنس ساختاری بلکا ازخرده پارچه میباشد وپارچه هم زمانی که خیس میشود پررنگ تر میشود پس جای نگرانی درانتخاب رنگ نداشته باشید بلکا پس از کامل خشک شدن کم رنگ میشود وبه همان رنگی که میخواهید برمیگردد

 4. همگان واقفند که عملیات نقاشی در خانه چه مصائبی به همراه دارد. از جمع کردن و لفاف پیچی همه وسایل گرفته تا پاک کردن لکه های رنگ باقیمانده، که گویی تمامی هم ندارند. بماند که دست کم تا دو هفته بوی رنگ و تینر همچنان در فضای خانه حکمفرماست اما برخی آن را بوی نو شدن می دانند و معتقدند وقتی خانه از زیر دست نقاش بیرون می آید به بنایی تازه ساز می ماند. این روز ها، خدمات نقاشی ساختمان بسیار ارزان تر از دیگر گزینه هاست و هزینه ها عموما با «مصالح» و پول رنگ محاسبه می شود. اغلب رنگ ها در بازار ساخت ایران هستند، به تازگی برند «الوان» درجه یک تولید تهران، رایج ترین رنگ مصرفی در بیشتر موسسه های خدماتی است. البته مشتری می تواند برند خاصی از رنگ را خودش بخرد و باقی کار را دست نقاش باشی بسپارد. علاوه بر این ها، هزینه نقاشی یک دیوار یا سقف گچی در قیاس با آن که قبلا رنگ شده، متفاوت است. اگر زیر کار، نیاز به لکه گیری و بتونه کاری داشته باشد، به تبع بر هزینه ها نیز افزوده می شود. ناگفته نماند که نوع رنگ، مثلا روغنی یا پلاستیک و میزان مهارت استادکار نیز در نرخ نهایی موثر است؛ مثلا اجرای دو دست بتونه و چهار دست رنگ روغن از برند «الوان»، برای هر متر مربع ۸ هزار تومان می شود. در حالی که کار رنگ پلاستیک با همین شرایط ۴ هزار تومان در هر متر مربع در می آید. در این میان، خدمات نقاشی با شرایط ویژه هم ارائه می شود. مثل یک مجری نقاشی ساختمان که مدعی است خانه ای با متراژ ۵۰ تا ۷۰ متر مربع را «یکروزه» و با هزینه ای حدود ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان (با احتساب پول رنگ و لوازم) رنگ می کند و یا اجرای نقاشی سقف و دیوار با ضمانت یک ساله به صورت کتبی و با نظافت رایگان!

  بلکا؛ «جایگزین رنگ و کاغذ دیواری»

  چند سالی است «بلکا»، روی بورس آمده و در هرجایی، از خانه و اداره بگیر تا دیوار حیاط و راه پله اجرا می شود. حتی برای سقف هم کاربرد دارد. اندر مزیت های این پوشش سلولزی زیاد می گویند، مثلا این که عایق حرارتی و صوتی است، روی هر سطحی به راحتی اجرا می شود و ترک ها را به خوبی می پوشاند. به گواه استادکاران با سابقه، بوی آن مثل رنگ، زننده نیست و طی ۲۴ تا ۷۲ ساعت خشک می شود. بلکا ها از نظر جنس متفاوتند و قیمتشان هم بر همین اساس فرق می کند. انواع ساده و الیافی از همه ارزان ترند. نوع اکرولیک آن قابل شست وشوست و البته هزینه اش هم بیشتر. اجرای بلکای ابریشمی گران تر از بقیه در می آید و بازه قیمت آن بسته به کیفیت مواد مصرفی متغیر است؛ برای نمونه، بلکای ابریشم سیلکاور تولید «ناژین» تهران، متری ۷۵۰۰ تومان می شود، اما بلکای ابریشمی درجه یک کار اصفهان به ۹ هزار تومان می رسد. این نرخ ها با در نظر گرفتن هزینه مصالح، جنس و دستمزد اجرا محاسبه شده است و گاهی مشمول تخفیف هم می شود؛ مثلا «به ازای هر صد متر، ۷ متر مربع رایگان». برند چسب مصرفی نیز (مثلا ترک باشد یا آلمانی) در قیمت نهایی کمی موثر است. اغلب روی بلکا طرح های مختلفی را با رنگ یا به صورت برچسب پیاده می کنند. این نوآوری خوراک دوستداران خانه های فانتزی و کسانی است که از شکل و شمایل یک محیط معمولی و کلاسیک خسته شده اند. البته این طرح ها هزینه ای جداگانه روی دست مشتری می گذارد و بسته به شکل، رنگ آمیزی و درجه سختی اجرا می تواند گاهی گران تمام شود. با این حال، مجریان بلکا با ارائه نقش های ساده تر و استفاده از روش های ارزان تر، تلاش می کنند مشتریان را راضی نگاه دارند. در این میان، تخفیف های مناسبی هم می دهند: «به ازای هر صد مترمربع اجرای بلکا، یک طرح به صورت رایگان پیاده می شود» .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *