بلکا

بلکا چیست؟و قیمت آن چگون محاسبه میشود؟

بلکا یک پوشش دیواری است که برای تزئین منزل و دیوار های ادارات و دکوراسیون بکار میرود.بلکا نوعی پوشش الیاف طبیعی جهت تزئین سطوح است که به نام رومالین و پتینه نیز شناخته می شود, جنس بلکا پنبه سلولز بوده و قیمت آن ارزان تر از رنگ و کاغذدیواری میباشد

بلکا

بلکا (belka) جایگزین مناسب رنگ و کاغذ دیواری، نوعی پوشش سلولوزی با الیاف طبیعی پنبه سلولز می‌باشد که توسط دستگاه‌های مخصوص در ابعاد بسیار ریز خرد شده و سپس با میزان مشخصی از رزین سلولزی وسنگ‌های تزئینی کاملاً مخلوط شده‌است. این پوشش به دلیل برخورداری از مواد اولیه کاملاً طبیعی می‌تواند در فضاهای بهداشتی و درمانی مانند بیمارستان‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. بلکابرروی گچ، خاک وگچ (شمشه کشی شده)، چوب، فلز، رنگ روغن، سیمان، شیشه و… قابل اجرامی باشد که انواع مختلفی دارد

ازآنجاکه خمیر بلکا توسط آب ایجاد می‌شود، می‌تواند مواد قابل حل در آب موجود در زیرسازی را حل کند، تا جایی که این مواد در طول مدت خشک‌شدن به درون بلکا نفوذ کرده، به ایجاد طبله و تغییر رنگ در پوشش بلکا منجر شود.

سطوح قابل اجرا

 • سطح آهن سیاه: از آنجا که آهن سیاه به سرعت زنگ می‌زند اکیداً توصیه می‌شود قبل از اجرای بلکا سطح آن با رنگ روغنی پوشش داده شود.
 • آهن گالوانیزه – شیشه – آلومینیوم: در صورتی که سطح این مواد چرب نباشد محدودیتی جهت اجرای بلکا وجود نخواهد داشت البته جهت سهولت در اجرا می‌توانید خمیر بلکا را کمی سفت تر انتخاب نمایید.
 • گچ نرمه ـ گچ سفید ـ سیمان نرم: گچ نرمه یا گچ سفید مناسب‌ترین سطوح جهت اجرای بلکا بوده و محدودیتی در اجرای این پوشش وجود نخواهد داشت.
 • چوب و نئوپان: قبل از اجرای بلکا بر روی چوب و نئوپان لازم است ابتدا سطح آن‌ها با تترونیوم رزین آغشته و سپس خشک شود این موضوع در مورد نئوپان که دارای شبکه فشرده‌ای نیست اهمیت بالاتری خواهد داشت.
 • سطوح گچ و خاک: تنها مشکل این سطوح خالی بودن دور درب‌ها و پنجره‌ها و همچنین شمشه‌گیری نشدن نبش و کنج‌ها می‌باشد که برای اجرای پوشش بلکا و رسیدن به بالاترین کیفیت و زیبایی لازم است این نواقص جبران شوند.
 • کنیتکس آبی ( پلاستیک ) ـ رولکس: این پوشش‌ها معمولاً چسبندگی مناسبی به سطح زیرین خود ندارند و همچنین حلال آن‌ها آب می‌باشد لذا با اجرای بلکا بر روی آن‌ها تمام سطح یکجا کنده خواهد شد لذا توصیه می‌شود قبل از اجرای بلکا حتماً سطح این پوشش‌ها به تترونیوم رزین کاملاً آغشته شود یا در صورت امکان تمامی سطوح سست از روی دیوار کنده شوند.
 • کنیتکس روغنی – رنگ روغنی: اجرای بلکا بر روی این سطوح در صورتی که دارای پوسیدگی نباشند به‌سهولت امکان‌پذیر خواهد بود.
 • سیمان زبر: تنها مشکل پیش رو در اجرای بلکا بر روی سطوح سیمانی زبر وجود سطح متخلخل و نا تراز آن می‌باشد که موجب می‌شود در هر متر مربع مواد اولیه بیشتری مصرف شود.
 • بلکا

  مشاوره خرید بلکا

  تخمین قیمت بلکا

  محاسبه قیمت بلکا

  مزایای بلکا

  رومالین

  کاتالوگ بلکا

  پتینه

  دکوراسیون منزل

  بلکا و اتاق کودک

  تصاویر بلکا

  نمونه کار بلکا

  بلکا

   

  ابریشمی

  نمونه رنگ بلکا

  تفاوت بلکا ابریشمی با بلکا

  دکوراسیون بلکا

  قیمت بلکا

  ترمیم بلکا